Je chladný zimný večer a v horách južnej Brazílie si Mar­gareth Spencerová (druhá zľava) vychutnáva šálku čaju so svojimi študentkami a kolegyňami učiteľkami. Brazílčania nemajú vo zvyku piť čaj, či udržiavať oheň v kozube. Je to súčasť multikultúrneho tréningového programu, ktorý v Latinskej Amerike organizuje organizácia Horizons. Horizons prijíma do intenzívneho sedem až deväťročného kurzu už 14 ročných tínedžerov. Pripravujú sa tu na dlhodobú prácu v rôznych kultúrach.

Margareth je priekopníčkou v zapájaní mládeže do misie. Patrila k prvým tínedžerom, ktorí ukončili lingvistický program As­so­ciação Lin­guis­tica Evangélica Mis­sionária (
ALEM), partnerskej organizácie Wycliffe Global Aliance. Už ako 16 ročná skúsila život v rôznych krajinách a kultúrach a hovorila troma jazykmi. Jej otec požiadal ALEM, aby jej dovolili zúčastniť sa kurzu pre pokročilých. Margareth sa darilo a jej rodičov to utvrdilo v presvedčení, že mladí ľudia môžu začať slúžiť skôr a mať oveľa lepší tréning ako kedykoľvek predtým.

„Tínedžeri majú v porovnaní s dospelými až päťnásobne väčšiu schopnosť učiť sa jazyky. Prečo to nevyužiť? Mladosť je najlepším obdobím na to, aby sa človek stal misionárom. Potom ho už rozptyľujú iné veci,“ hovorí David Botelho, Margarethin otec, ktorý má ukončené magisterské štúdium v odbore vzdelávania mládeže.

Prečítajte si celý príbeh.

Foto
: El­yse Pat­tenová | Text: El­yse Pat­tenová & Kate Robertsová

Ostatné fotky týždňa

Posledná úprava (Pondelok, 24 Október 2016 16:18)