Poď – pridaj sa k nám!

Našou túžbou je nájsť pre teba spôsob, aby si sa aj ty mohol zúčastňovať na tejto práci. Možno máš pochybnosti, či je práca v misii pre teba to pravé.

Hovor o svojom premýšľaní

Prvá vec, ktorú môžeš urobiť je hovoriť o tom s niekým iným, s niekým, koho poznáš a dôveruješ mu. Dobrý nápad je pohovoriť si s niekým, kto má s takouto službou skúsenosti. Môžeš nám napísať a dohodnúť si s nami rozhovor osobne alebo online. Sme tu, aby sme ti v tvojom hľadaní pomohli.

Zisti viac

Student volunteers at Bible Translation and Literacy Kenya’s (BTL) Run for the Bibleless.

Dobrovoľníctvo

Možno máš zručnosti či vzdelanie, ktoré vieš dať k dispozícii ako dobrovoľník

Misijná stáž

Ak máš záujem prakticky si vyskúšať čo to znamená byť misionárom, je tu možnosť zúčastniť sa stáže v trvaní maximálne 2 mesiace priamo v teréne.

Misijná stáž

Toto sú osobné výpovede niekoľkých Sloveniek, ktoré sa takýchto pobytov v minulosti už zúčastnili. Michaela Discovery Ghana 2012 bola pre mňa inšpirujúca, ovplyvňujúca a napĺňajúca skúsenosť. Prečo OVPLYVŇUJÚCA? Jeden z dôvodov, prečo som chcela ísť na Discovery, bolo zistiť, či som schopná ísť niekedy na misiu a poviem vám, po prvom týždni som bola presvedčená, …

Čítaj viac

Počas tých 8 týždňov som mala milosť naučiť sa neuveriteľne veľa vecí o Bohu, o Jeho cirkvi, o sebe…. Jednou z vecí, ktorú som smela pochopiť, bolo to, že Boh v tomto svete pracuje neuveriteľne kreatívnym spôsobom na záchrane ľudstva a na naplnení svojho zámeru, ktorý má so zemou a nebom. A jedným zo spôsobov, ktorý používa, je práca misionárov, prekladateľov Biblie, ktorých do tejto oblasti vyslal.

Zuzana

Ak by som začala rozprávať o tom, čo Pán Boh naučil mňa osobne počas týchto úžasných dvoch mesiacov, bol by z toho seriál na pokračovanie Pýtate sa, či by som išla znova na Discovery, vediac čo ma tam čaká? Odpoveď je jednoznačne: „ÁNO, EŠTE DNES!“

Lea

Discovery Ghana 2012 bola pre mňa inšpirujúca, ovplyvňujúca a napĺňajúca skúsenosť.

Michaela

Krátkodobá misia

Máš už solídnu predstavu o tom, čo obnáša život misionára a túžiš pozitívne odpovedať Božie povolanie? Tvoja služba sa môže začať krátkodobým misijným pobytom od 2 mesiacov do dvoch rokov. V rámci programu Pomôž vieme pre teba takpovediac ušiť na mieru krátkodobý misijný pobyt.

Pomôž

Program „Pomôž“ je určený pre tých, ktorí chcú prakticky pomôcť pri misijnej práci. Jedná sa o krátkodobé misijné projekty v trvaní 2-24 mesiacov. V rámci programu Pomôž sa do misijnej služby zapojili už niekoľkí Slováci, pričom využili svoju odbornosť. Prvými boli manželia Daniel a Ľubka, ktorí v Ghane pomáhali pri písaní podkladov pre granty. Ďalším …

Čítaj viac

Medzinárodný Wycliffe Kemp

Každý rok v lete prebieha niekoľko medzinárodných Wycliffe Kempov v Európe, na ktorých máš možnosť o službe Wycliffe zistiť viac. Konkrétna ponuka kempov je tu.

Chceš sa stať misionárom s Wycliffe?

Uvažuješ o dlhodobej službe s Wycliffe? Bude nám potešením hovoriť spolu o tom. 

Misionár s Wycliffe

„Žatva je veľká, ale robotníkov je málo….“ Tieto slová Pána Ježiša sú rovnako pravdivé aj dnes.Láka ťa myšlienka stať sa misionárom, no nevieš či máš na túto službu predpoklady? Čo robí misionár s Wycliffe? Všeobecné predpoklady pre prijatie k Wycliffovým prekladateľom Biblie: osobný vzťah s Ježišom Kristom ochota oddane slúžiť aktívna spolupráca v zbore alebo …

Čítaj viac